13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami bën homazhe pranë bustit të Mujdin Aliut në Poroj

Kreu i Komunës së Tetovës Bilall Kasami sot ka bërë homazhe pranë bustit të Mujdin Aliut në fshatin Poroj.

“RA NË LUFTËN E KOSHARES PËR TË MOS VDEKUR KURRË!

Rruga e lirisë ishte e shtruar me gjak e me sakrificë, në 24 vjetorin e rënies heroike sot kujtojmë dëshmorin Mujdin Aliu.

Atdhedashuria e Mujdinit ishte e pashoq pasi ai nuk përkrahu luftën vetëm verbalisht, por u rreshtua në vijën e parë të fronit në zonën operative të Dukagjinit.

Simboli i trimërisë dhe lirisë i cili mbetet shtylla e fortë shqiptare dhe e luftëtarit guximtar!

I nderuar që sot të marr pjesë në Krosin pranveror “Mujdin Aliu” organizuar nga shkolla fillore “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.
Lavdi! “, ka shkruar Kasami.

Të fundit