20/06/2024
22.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami: Brenda një viti ulëm borxhin e komunës

Kreu i komunës Tetovës Bilall Kasami në një dalje para mediave për borxhin e komunës. Sipas Kasamit borxhi ka rënë dhe se ka pasur pagesa për taksat nga ana e qytetarëve, 120%.

“Brenda një viti me përkushtim dhe punë arritëm të ulim borxhin e komunës dhe për këtë u jam mirënjohës edhe qytetarëve që taksat i kanë paguar si asnjëherë më parë”, tha Kasami.

Më tej Kasami ka deklaruar se ka realizuar disa projekte për një vit qeverisje.

Të fundit