24/05/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami i Besës e fillon fushatën nga Zajazi

Fushata zgjedhore edhe zyrtarisht fillon ditën e mërkurë dhe partitë politike po bëjnë përgatitjet e fundit.

Sela do e nis nga Manastiri ndërsa BDI do e nisë nga Prespa.

Siç mësojmë ekskluzivisht, Lëvizja BESA me liderin e saj Bilall Kasami fushatën do ta fillojë nga Zajazi, bastion ky i BDI-së tash e sa vite.

Gara politike pritet të jetë e nxehtë, ku më 15 korrik qytetarët do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë e re.

Të fundit