19/06/2024
29.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami: Opozita e bashkuar do të jetë shumë më e fuqishme, BDI-ja do ta ketë të pamundur qeverisjen

Lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami për “Zero Zone” ka folur për bashkëpunimin e opozitës shqiptare në Maqedoninë e Veriut, përcjell TV21.

Ai për median e Shqipërisë tha se opozita e bashkuar do të jetë më e fuqishme dhe Bashkimi Demokratik për Integrim do ta ketë të pamundur të vazhdojë të qeverisë.

“Tash, për herë të parë, me bashkimin e forcave opozitare besojmë që diferenca mes votave të opozitës dhe votave të partive në Qeveri që janë bashkë me BDI-në, do të jetë shumë më të fuqishme edhe në mandate, edhe në vota dhe kjo do ta bëjë të pamundur që BDI të vazhdojë të jetë në Qeveri”, tha Kasami.

Të fundit