28/05/2024
11.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami: PSP-ja u formua vetëm për ndërrimin e pushtetit

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, konsideron e Prokuroria Speciale është shfrytëzuar vetëm se për ndërrimin e pushtetit por jo edhe për pastrimin me krimin dhe korrupsionin në vend.

“PSP u shfrytëzua vetëm për ndërrimin e pushtetit. Që me marrjen e lëndëve nga Prokuroria Publike, u vërtetua se qëllimi i vetëm ishte ndërrimi i Gruevskit dhe ardhja e Zaevit dhe nuk kemi asgjë nga ajo që pritej”, tha Kasami.
Ndërsa sa i përket koalicionit të mundshëm me OBRM-PDUKM-në, Kasami në një intervistë për Evropën e Lirë ka thënë se bisedimet me opozitën maqedonase janë të natyrshme.

“Për ne është e natyrshme të ulemi të bisedojmë me parti opozitare, pasi kemi shumë çështje për të cilat duhet të bisedojmë”, shtoi Kasami./Telegrafi/

Të fundit