13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami:Mos marrja e datës çon vendin në zgjedhje të parakohëshme

Lëvizja Besa mbështet çdo zgjidhje që hap rrugën e integrimit të Maqedonisë së veriut në bashkimin Evropian.Kështu, ka thënë lideri I Lëvzijes Besa, Bilall Kasami, I pyetur për propozimin francez që do t`I hapte rrugë arritjes së një marrëveshjes mes Maqedonisë së veriut dhe Bullgarisë.

Megjithatë, Kasami ka thënë se kjo qeveri qëndron mbi premtimet për fillimin e negociaticave me Bashkimin Evropian dhe mos përmbushja e këtij premtimi do të thotë zgjedhje të parakohëshme..

Ai ka thënë se I ka ofruar bashkëpunim Aleanca për Shqiptarët për të garuar me listë të përbashkët në zgjedhjet lokale.Kasami është shprehur se u ka ofruar bashkëpunim subjekteve shqiptare për në zgjedhjet e jashëtzkaonshme për këshillin komunal në Tetovë.

Zgjedhjet e jashtëzkaonshme për këshillin komunal në Tetovë do të mbahen më 20 gusht.

Të fundit