12/07/2024
32.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kërkohet ndryshimi dhe plotësimi i ligjit për regjistrim, ja çka do të ndodhë

Lidhja Demokratike kërkon ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për regjistrim me të cilin do të hiqeshin personat jorezident nga numri i përgjithshëm i popullsisë, shkruan Alsat.

Gjithashtu, deputeti Pavle Trajanov, kërkon që të kontrollohen mbi 132 mijë persona për të cilët të dhënat janë marrë në mënyrë administrative.

Informacionin për të dhënat e regjistrimit ai e ka dorëzuar në Kuvend, dhe pret që së shpejti të hapet debati./ Alsat.mk

Të fundit