20/06/2024
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

KËTO JANË ZYRTARËT E ASH QË DO T’I UDHËHEQIN DIKASTERET NË QEVERINË E RE

Sa i përket zëvendës ministrave, ASH do të dërgojë Mislim Zendelin në dikasterin e bujqësisë dhe Flakron Bexhetin në mbrojtje, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në eshalonin e drejtorive, partia e Taravarit do të ketë 50 deri në 60 institucione kurse në nivel të sekretarëve shtetëror ende nuk dihet numri i saktë, nga pesë sekretarë shtetëror që do t’i merr koalicioni VLEN.

Përndryshe, VLEN, VMRO-DPMNE dhe ZNAM do të udhëheqin qeverinë e re të Maqedonisë e cila pritet të konstituohet gjatë javës së ardhshme.

Të fundit