21/05/2024
15.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kim Jong Un ka vdekur, motra e tij shpallet drejtuese e Koresë së Veriut

Kim, 36 vjeç, vdiq pasi pati një procedurë kardiovaskulare.
Motra e tij Kim Yo-jong, 31 vjeçare, është shpallur drejtuese e Koresë së Veriut.

Kim Yo-jong është vajza më e vogël e ish-udhëheqësit suprem Kim Jong-il.

Inteligjenca amerikane thotë se ka informacione se Kim vdiq nga koronavirusi dhe kishte implikime të cilat kërkonin një operacion në zemër.

Kim u pa për herë të fundit në një takim qeveritar në 11 prill dhe mungoi në mënyrë misterioze nga festimi i ditëlindjes së gjyshit të tij të ndjerë Kim Il-Sung, më 15 prill./Almakos/

Të fundit