24/04/2024
14.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kovaçevski për takimin e liderëve shqiptar të Maqedonisë në Tiranë: Rama është eurointegrist i dëshmuar

Kryeministri Dimitar Kovaçevski tha se homologu i tij nga Shqipëria, Edi “Rama është eurointegrist i dëshmuar” dhe se takimi i tij me liderët e partive politike shqiptare në Tiranë nuk përbën problem, përcjell TV21. Kovaçevski tha se është i mirëseardhur çdo takim me funksionarë mes dy vende, me qëllim thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

“Vlerësoj se mesazhet që gjithashtu janë dërguar pas mbledhjes nga liderët që kanë marrë pjesë në takimin në Tiranë janë pikërisht në këtë drejtim, e kjo është zhvillim i pandërprerë i integrimeve evropiane të Maqedonisë së Veriut dhe normalisht edhe të Shqipërisë, me të cilët mos të harrojmë se bashkërisht i kemi nisur bisedimet me BE-në në të njëjtën ditë”, tha mes tjerash Kovaçevski.

Të fundit