24/04/2024
8.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kovaçevski: Qytetarët kërkojnë efikasitet, Kuvendi të miratojë ligjin për pagën minimale

Qytetarët nga ne presin efikasitet dhe nuk mund të lejojmë shtyrjen e miratimit të këtij vendimi që është shumë i rëndësishëm për punëtorët me të ardhura të vogla në kohë krize”, shkruan Kovaçevski.

Kovaçevski kërkon nga opozita dhe deputetët e saj të japin mbështetje këtij versioni të ligjit dhe përfundimisht të demonstrojnë unitet për vendimet që janë të rëndësishme për qytetarët./Telegrafi/

Të fundit