18/06/2024
18.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kryeparlamentari Xhaferi do të shpallë sot zgjedhjet lokale

Kryetar i Kuvendit, Talat Xhaferi sot pasdite do t’i shpallë zgjedhjet lokale, të cilat do të mbahen më 17 tetor, transmeton Portalb.mk.

Një pjesë e partive veç më kanë dalë me kandidat të tyre dhe paralajmëruan bashkëpunim për zgjedhjet e ardhshme lokale.

LSDM do të jetë në koalicion me BDI-në, Besën dhe PDSH-në. Opozitarja VMRO – DPMNE paralajmëroi se do të dalë me kandidat të ri.

Të gjithë kandidatët do të publikohen në shtator.

Të fundit