20/06/2024
29.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Paradite në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës apo vranësirave të ulëta. Pasdite fillimisht në pjesët perëndimore, ndërsa gjatë natës edhe në pjesët tjera të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në male të borës. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 10 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë paradite me paraqitje të mjegullës, kah fundi i ditës dhe gjatë natës me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë.

Të fundit