17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Legalizimi i marihuanës! Spasovski: Duhet parë se çka fitojmë dhe çka humbim

Ministri i punëve të brendshme Oliver Spaskovski në emisionin Click Plus të TV21 tha se legalizimi i marihuanës, për momentin është vetëm një ide.

“Unë mendoj se duhet t’i mbledhim të gjitha mendimet, çka është ajo që do të fitojmë dhe çka do të humbim. Ne vetëm e kemi hapur si debat për të parë mendimet e opinionit” – tha Spasovski.

 

Ndryshe më herët kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se marihuana mund të legalizohet në Shkup dhe Ohër me qëllim të zhvillimit të turizmit.

 

Të fundit