19/07/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Maqedoni, sot mot me diell dhe vranësira të vogla lokale

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbaj me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale.

Do të fryjë erë e lehtë nga jugu.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 5 deri në 11 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 23 deri në 28 gradë.

UV indeksi do të jetë i barabartë me 8.

Në Shkup kryesisht do të mbaj mot me diell.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 29 gradë.

Të fundit