17/06/2024
25.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mbi 30 mijë të vdekur nga koronavirusi në gjithë botën, 658 672 të infektuar

Numri i të vdekurve në të gjithë botën si pasojë e koronavirusit i ka tejkaluar 30,000, ka shkuar ne 30,471. Ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar 658 672 dhe të shëruar 141 419.

Italia ka regjistruar numrin më të madh të vdekje, që deri tani ka kapur shifrën e 10.023.

Ndërsa Spanja njoftoi sot se numri i përgjithshëm i vdekjeve kishte arritur në 5.690.

Në Evropa një numër të lartë viktimash ka edhe Franca, që deri tani ka raportuar 2314 të vdekur.

/Ora News.tv/

Të fundit