05/03/2024
12.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mbreti Karli III u diagnostikua me kancer, dalin fotografitë e para

Mbreti Karli III është larguar nga Clarence House me Mbretëreshën Kamila në krah të tij. Besohet se djali i Princit Harry u largua pak herët pas një takimi që zgjati jo më shumë se 45 minuta.

Mbreti Karli III dhe Mbretëresha Kamila janë larguar nga Clarence House në Londër pasi mësuan se mbreti ishte diagnostifikuar me kancer.

Si pasojë, ai ka filluar një program trajtimesh të rregullta, dhe ndërsa ka shtyrë detyrat publike, “mbetet plotësisht pozitiv për trajtimin e tij”, tha Buckingham Palace.

Mbreti Karli III dhe Mbretëresha u çuan në Pallatin Buckingham nga Clarence House, ku besohet se kishin fluturuar në Sandringham, Norfolk.


Helikopteri Royal Standard u ul në Pallatin Buckingham.

Princi Harry mbërriti në Mbretërinë e Bashkuar më herët, disa orë pasi lajmi për diagnozën e kancerit të Mbretit Karli III u njoftua në botë. Mbreti besohet të ketë informuar personalisht djalin e tij përpara njoftimit të Buckingham për problemin e tij shëndetësor.

Të fundit