13/07/2024
31.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Më së ftohti në Kodrën e Diellit me -10 gradë Celsius

Temperatura nën zero në mëngjes janë matur në Kodrën e Diellit -10 gradë Celsius, -7 në Hanet e Mavrovës, -4 në Berovë, Krushevë dhe Shkup-Petrovec, -3 në Tetovë, -2 në Kriva Pallankë, Ohër, Pretor dhe Shtip, -1 në Shkup-Zajçev Rid, Vinicë, Dibër, Strumicë dhe Demir Kapi.

Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike informojnë se zero gradë janë regjistruar në Manastir dhe Prilep, 1 në Kumanovë, 3 në Dojran dhe 4 në Gjevgjeli.

Lartësia e shtresës së borës në Kodrën e Diellit është pesë centimetra.

Moti sot do të jetë me diell, me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 10 deri 17 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejitm i ndryshëm. Temperatura maksimale do të arrijë deri 14 gradë Celsius.

Të fundit