13/04/2024
19.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mëngjes i ftohtë me temperaturë prej -18 gradë deri -8 gradë

Moti sot në mëngjes do të jetë i kthjellët dhe shumë i ftohtë, gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Temperaturat minimale do të jenë në interval prej -18 deri -8, ndërsa ato maksimale prej -3 deri 5 gradë.

Në Shkup sot në mëngjes moti do të jetë i kthjellët dhe shumë i ftohtë, gjatë ditës me diell me vranësira të vogla. Temperaturat minimale do të bien deri në -13 gradë, ndërsa ato maksimale deri 3 gradë.

Deri në mes të javës moti do të jetë i qëndrueshëm me kushte për paraqitje të mjegullës në lugina dhe me temperatura të ulëta të mëngjesit të cilat kudo do të jenë negative dhe në disa vende do të bien edhe nën -15 gradë. Më së ftohti do të jetë sot dhe të martën. Nga e enjtja temperaturat do të rriten

Të fundit