23/04/2024
6.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mickoski: Pres fitore historike, me mbi 61 deputetë

Kreu i partisë më të madhe opozitare, VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski deklaroi sot se pret që në zgjedhjet ardhshme parlamentare koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja të fitoj mbi 61 deputetë. Sipas tij edhe në zgjedhjet presidenciale do të fitoj kandidati që do të mbështete nga koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja.

“Pres fitore historike të koalicionit të udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja, me mbi 61 deputet dhe pres që president i ardhshëm të jetë kandidati të cilin do ta mbështes VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni”, deklaroi Hristijan Mickoski. /Alsat.mk

Të fundit