25/04/2024
7.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mjegull në mëngjes, diell gjatë ditës me temperaturë deri në 14 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe kryesisht i qetë, temperatura minimale do të jetë prej -7 deri në 1, ndërsa ajo maksimale prej 4 deri në 14 gradë.

Në Shkup në mëngjes  pritet paraqaqitja e mjegullës, ndërsa gjatë ditës me diell. Temperatura minimale do të zbresë deri në -4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 7 gradë.

Në ditët në vijim, nën ndikim  të presionit të lartë të ajrit dedri të  mërkurën do të vazhdojë mot i qëndruehsëm dhe i qetë nëpër lugina. Të enjten dhe të premten do të ketë rritje të vranësirave, vende-vende me erë mesatare nga drejtimi perëndimor.

Të fundit