25/04/2024
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë

 Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë. Do të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore erë e përforcuar kryesisht nga drejtimi verior.

Siç informojnë nga DPHM, temperatura minimale do të jetë në intervalin prej minus 4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 0 deri në 7 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot pjesërisht i vranët me erë mesatare, kohë pas kohe të fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 5 gradë.

Gjatë javës do të mbajë mot stabil dhe i ftohtë me temperatura të ulëta të mëngjesit.

Të fundit