22/04/2024
12.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell, temperatura deri në 15 gradë

Moti në mëngjes do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell, ndërsa nga mesdita vranësira do të zvogëlohet. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore, erë e fortë nga veriu, njoftoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 7 deri më 15 gradë.

Në Shkup do të jetë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temepratura minimale do të bie deri në 3 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 13 gradë.

Nga nesër deri në fund të javës së punës do të mbajë mot stabil dhe i thatë, ndërsa temperaturat e mëngjesit gradualisht do të bien.

Të fundit