21/04/2024
7.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

 Moti do të jetë i ndryshueshëm paradite do të ketë mjegull, gjatë ditës moti do të jetë me vranësira mesatare

 Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, paradite me paraqitje të mjegullës nëpër lugina të veçanta. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare, dhe në disa vende përgjatë Vardarit, herë herë pas here e fortë nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -5 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 6 deri në 12 gradë.

Në Shkup paradite do të ketë paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me vranësira mesatare dhe me erë mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në -3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 9 gradë.

Të fundit