24/05/2024
10.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot

Në orët e paradites do të ketë mjegull, ndërsa gjatë ditës do të mbajë mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 11, ndërsa maksimalja prej 15 deri në 21 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm me mjegull paradite dhe me diell gjatë ditës. Temperatura minimale do të arrijë deri në 9 gradë, ndërsa ajo maksimale deri në 19 gradë.

Në ditët në vijim do të mbajë mot stabil me rritje të temperaturës ditore, ndërsa nga e hëna temperatura e mëngjesit do të bjerë nën zero.

 

 

Të fundit