13/04/2024
15.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot do të jetë pjesërisht me vranësira

Moti sot do të jetë pjesërisht me vranësira me reshje të dobëta lokale shiu, kurse në male dhe disa nga vendet më të larta me borë.

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa në zonat lindore erë e fortë nga drejtimi verior (mbi 60 km/h). Temperatura minimale do të jetë -6, ndërsa ajo maksimale 10 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të pjesshme, paradite me reshje të dobëta shiu. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperaturat do të sillen -1nga në 10gradë.

Të fundit