24/04/2024
8.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot me vranësira dhe diell

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa jugore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri në 3, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 6 deri në 13 gradë celsius.

Të enjten dhe të premten moti do të jetë me reshje lokale të shiut, ndërsa do të fryjë edhe një erë e fortë nga pjesa jugore.

Të fundit