27/05/2024
19 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Vende-vende reshjet do të jenë të rrëmbyeshme dhe të shoqëruara me bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperaturat minimale do të jenë në interval prej 4 deri 10, ndërsa maksimalet prej 10 deri 15 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me vranësira dhe me kushte për reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperaturat minimale do të zbresin deri në 7, ndërsa maksimalet do të arrijnë deri 13 gradë Celsiusë.

Të fundit