15/06/2024
17.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot me vranësira mesatare dhe temperatura deri në 27 gradë Celsius

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe më i freskët me vranësira të vogla deri në mesatare lokale.

Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë luginës së Vardarit do të fryjë erë e fortë nga veriu.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 16, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 18 deri në 27 gradë.

Temperatura minimale nesër do të jetë nga 3 deri në 6 gradë në krahasim me ditën e sotme. Të martën dhe të mërkurën do të ketë rritje lokale të vranësirave me kushte për paraqitje të reshjeve afatshkurtra.

Të fundit