20/07/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm dhe më i ftohtë, në pjesën lindore në disa vende do të ketë kushte për reshje të borës, ndërsa në pjesën juglindore do të reshje të lehta të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 5, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 3 deri 10 gradë celsius.

Nga nesër moti pritet të jetë i qëndrueshëm dhe me rritje të temperaturave ditore.

Të fundit