19/06/2024
25.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Sot dhe të nesër do të mbajë mot stabil dhe dukshëm më i ngrohtë, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM).

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri në 31 gradë Celsius.

Të mërkurën pasdite do të mbajë mot i paqëndrueshëm në pjesët perëndimore, ndërsa në ditët drejt fundjavës do të ketë kushte për reshje të rrëmbyeshme shiu me bubullima dhe erë të përforcuar në pjesët tjetra të vendit.

Të fundit