18/05/2024
17 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor i vendit.

Pasdite në vendet malore do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri 18 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 26 deri 34 gradë celsius.

Deri ditën e premte moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i ngrohtë. Gjatë fundjavës pritet të ketë reshje lokale të shiut.

Të fundit