15/06/2024
17.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në orët e pasditet moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje lokale të shiut.

Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi verior i vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri 22, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 31 deri 38 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë me diell dhe me temperatura të larta.

Të fundit