25/06/2024
16.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 22 deri në 29 gradë. UV=5

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë mesatare nga drejtime të ndryshme. Pasdite në disa pjesë të luginës priten reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë.

Të fundit