12/07/2024
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i freskët, në pjesët perëndimore dhe lindore me reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 10 deri në 17, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 24 deri në 31 gradë.

Në Shkup do të mbajë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 30 gradë Celsiusë.

Të fundit