13/04/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Murseli, mbrëmë nga Shkupi, ka deklaruar se në këto zgjedhje do ta çlirojmë Tetovën

Kandidati i opozitës shqiptare për komunën e Tetovës, Vullnet Murseli, mbrëmë nuk filloi fjalimin e tij përderisa ishte duke thirrur ezani.

Murseli më pas, tha se çdo ditë shihet se Tetova është lënë pas dore, përbuzur nga pushteti aktual, njofton SHENJA

“Këtë mjerim ja kanë sjellur udhëheqësit e tanishëm. Por ne do të punojmë me shumë përkushtim që ta çlirojmë Tetovën, që ta kthejmë qytetin qytetarëve të saj, ta kthejmë dinjitetin dhe krenarinë”, u shpreh Muresli.

Murseli shtoi se do t’i kthehet emri i madh që e ka pasur ky qytet.

Të fundit