28/05/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndërroi jetë Bedri Hajdari, zëri i fuqishëm kundër padrejtësive

Bedri Hajdari nga Hasanbegu i Shkupit ishte simbol të rrezistencës dhe betejës kundër padrejtësisë dhe zë i fuqishëm kundër rasteve të montuara dhe zbardhjes së tyrenë Maqedoninë e Veriut.

Ai ishte zëri i familjarëve të të akuzuarve në rastin “Monstra” dhe jo vetëm.

Bedriu po ashtu ishte konsideruae si zëri i shumë shqiptarëve, familjarët e të cilëve po vuajnë padrejtësisht nga proceset e montuara politike. (INA)

Të fundit