16/06/2024
19.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndihmës sekretari amerikan Riker së shpejti për vizitë në Shkup

Ndihmës sekretari amerikan për çështje evropiane dhe euroaziatike, Filip Riker së shpejti pritet të zhvillojë vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Lajmi është bërë i ditur pas një bisede telefonike që shefi i ri i diplomacisë, Bujar Osmani ka zhvilluar me diplomatin amerikan Riker.

Sipas kabinetit të ministrit Osmani, ambasadori Riker ka reafirmuar përkrahjen e fuqishme të SHBA-ve për Maqedoninë e Veriut, ndërsa janë nënvizuar edhe aspekte për bashkëpunim.

Të fundit