28/05/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndryshimet kushtetuese, Kasami kërkon takim të liderëve

 • Për ndryshimet kushtetuese nevojitet kompromis në mes të
  liderëve të partive poltike në vend. Kështu vlerëson Bilall
  Kasami, kryetar i Lëvizjes Besa.Ai thotë se në këtë takim do të
  merrej vendim qoftë për ndryshimet kushtetuese qoftë për
  zgjedhjet e parakohëshme.
  Kasami ka mohuar zërat se do të ketë një tentativë të re për të
  çuar në votësbesim qeverinë.Por, tha se për Lëvzijen Besa
  mbetet prioritet që të hiqet 20 përqindshi në kushtetutë dhe të
  shkruhet gjuha shqipe.
  Kryetar i Lëvizjes Besa Bilall Kasami ka qenë kategorik se nuk
  do të jetë pjesë e kësaj qeverie, duke vlerësuar se ka një përvojë
  të keqe me pjesëmarrjen në qeveri me LSDM-në dhe BDI-në.TV KOHA.

Të fundit