20/06/2024
22.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në kovid-qendrën në Tetovë ka shtatë pacientë të hospitalizuar

Në Kovid – qendër e Spitalit klinik të Tetovës në 24 orët e fundit ka ndërruar jetë një pacient.

“Humbi jetën një burrë i lindur në vitin 1964, me vendbanim në Çelopek. Si pozitiv për Covid-19, ai është shtruar në spital më 23 janar, ndërsa ka ndërruar jetë më 26 janar”, njofton doktor Hasan Iljazi nga Spitali klinik në Tetovë.

Deri në orën shtatë të mëngjesit në Kovid – qendrën ka shtatë të shtruar në spital dhe të gjithë janë në mbështetje të oksigjenit.

Në 24 orë ka pasur 65 ekzaminime dhe kontrolle në ambulancë.

Nga fillimi i pandemisë, sipas Institutit të Shëndetit Publik, në rajonin e Tetovës janë regjistruar gjithsej 554 vdekje.

Të fundit