18/06/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritjet rreth 30 minutat

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet pa ndërprerë dhe në rrugë të thata.

Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të lartë.

“Në vendkalimet kufitare në Bogorodicë për dalje nga vendi dhe në Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 15-30 minuta.

Në vendkalimet e tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi”, thuhet në njoftimin e LAMM-së.

Nga atje u rekomandojnë shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Të fundit