18/06/2024
18.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ngjarja në Hasanbeg, 21 persona thirren për bisedë në polici

Për ngjarjen para disa ditëve në Shkup nga SPB Shkup deri tani kanë parashtruar tre kallëzime penale.

Sipas MPB-së gjithashtu janë marrë në pyetje 21 persona që kanë marrë pjesë në atë ngjarje, përkatësisht nuk kanë respektuar orën policore, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Gjatë periudhës së ardhshme, a në drejtim të zbardhjes së plotë të rastit Ministria për Punë të Brendshme do të vazhdoj të siguroj prova materiale për personat e tjerë, dhe pas përfundimit të procedurës ndaj të gjithë atyre që kanë shkelur ligjin, do të ngritën padi adekuate deri tek Prokuroria Themelore Publike”, thuhet në njoftimin e MPB-së./Telegrafi/

Të fundit