18/06/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një ditë para ndeshjes historike, Bejtullai: Jemi të motivuar, do ta japim më të mirën!

Kampionati evropian i futbollit fillon nisi mbrëmë, ndërsa përfaqësuesja e Maqedonisë, ndeshjen e saj historike, si debutues në një kampionat të këtillë, do ta luaj të dielën në orën 18:00 kundër Austrisë.

Vet plasmani në një kampionat të tillë është sukses i madh, por futbollistët janë të motivuar dhe thonë se do të japin maksimumin e tyre që të plasohen në raundin tjetër.

Ndeshja e parë luhet të dielën në orën 18:00 kundër Austrisë, pas kësaj më 17:00 pason ndeshja ndaj Ukrainës, ndërsa ndeshja e fundit e fazës së grupit do të luhet kundër Holandës, në Amsterdam më 21 qershor.

Të fundit