20/07/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një i porsalindur ka ndërruar jetë në repartin gjinekologjik të Manastirit

Një i porsalindur ka ndërruar jetë në spitalin e Manastirit.

Dyshohet se gruas në lindje e cila ka ardhur për kontroll tek gjinekologu, i është dhënë pilulë për provokim dhe është dërguar në shtëpi.

Kur u kthye, filloi të lindte. Fëmija ishte në gjendje të rëndë dhe të keqe. Jozyrtarisht ka pasur një tentativë për reanimim, e cila ka rezultuar e pasuksesshme.

Foshnja lindi me një Apgar 2 shumë të ulët dhe vdiq dy orë pas lindjes.

Më parë nuk ka pasur komplikime me fetusin dhe as nëna ka pasur probleme shëndetësore gjatë shtatzënisë.

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mejiti, po bën një vizitë të jashtëzakonshme të paparalajmëruar në spital.

Ende nuk ka detaje zyrtare për rastin.

Të fundit