19/06/2024
25.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një shtetase e Ukrainës sulmohet fizikisht në Tetovë

Një shtetase e Ukrainës ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht në Tetovë.

SPB Tetovë njofton se për këtë rast është arrestuar një person.

“Një shtetase e Ukrainës njëzet e tre vjeçare me qëndrim të përkohshëm në Tetovë, dje (16-mars) në ora 22:30 në SPB Tetovë, ka raportuar se dy orë më parë është sulmuar fizikisht para pallatit ku banonte në rrugën Vidoja Smilevski-Bato në Tetovë nga personi B.S.(41) nga Sellca-Tetovë. Po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit”, thonë nga SPB-Tetovë.

Të fundit