01/03/2024
9.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një tjetër incident për Boeing, rrota e avionit shkëputet gjatë ngritjes

Një aeroplan Boeing 757 humbi rrotën e përparme para se të ngrihej në Aeroportin Ndërkombëtar Hartsfield-Jackson Atlanta, sipas zyrtarëve të aviacionit amerikan.

Sipas një raporti paraprak nga Administrata Federale e Aviacionit (FAA), avioni i Delta Air Lines ishte përgatitur për të fluturuar në Bogota, Kolumbi, më 20 janar, kur “rrota u shkëput”.

Pasagjerët mundën të zbrisnin nga avioni pas incidentit, i cili ndodhi rreth orës 11:15 të mëngjesit, dhe u kthyen me autobus në terminal, ka konfirmuar FAA. Nuk raportohet për të lënduar, shkruan CNN.

Delta Air Lines ka lëshuar një deklaratë që konfirmon incidentin./vizionplus.tv

Të fundit