16/06/2024
19.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Paradite mot me diell, pasdite shi dhe erë

Paradite në vend do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare, ndërsa nga mesdita do të jetë jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë. Në disa vende proceset do të jenë më intensive në formë stuhie me dukuri të izoluar breshëri. Temperaturat minimale do të jenë në intervalin nga tetë deri në 15 gradë, ndërsa maksimalet do të arrijnë nga 20 deri në 27 gradë Celsius.

Në Shkup paradite do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare, pasdite në pjesë të luginës do të jetë jostabil me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Temperaturat minimale do të zbresin deri në 13 gradë, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri në 26 gradë Celsius.

Në ditët në vijim vazhdon periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira dhe të ngrohtë, pasdite mot jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë. Në disa vende proceset do të jenë në formë stuhie afatshkurtër me reshje më intensive shiu, erë të fortë dhe me paraqitje të izoluar breshëri.

Të fundit