21/07/2024
29.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit

 Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell. Në pjesët lindore do të ketë kushte për reshje lokale shiu. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore erë herë pas here e fortë nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 13 deri në 20 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell dhe me erë mesatare deri në të fortë nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 18 gradë.

Të premten, nën ndikimin e një fronti atmosferik, në më shumë vende priten reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë e fortë, lokalisht në formë stuhie afatshkurtër. Ditën e shtunë do të ketë stabilizim të përkohshëm, ndërsa nga e diela do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët me reshje të rrëmbyeshme lokale dhe bubullima.

Të fundit