21/05/2024
15.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Paris Saint-Germain humb 800 mijë ndjekës në Instagram, pasi Messi luajti ndeshjen e fundit

Paris Saint-Germain pa që llogaria e tyre në Instagram të humbiste ndjekës, pasi Lionel Messi luajti ndeshjen e tij të fundit për ekipin e Ligue 1.

Messi luajti 90 minutat e plota teksa PSG pësoi një humbje 3-2 ndaj Clermont Foot në ndeshjen e fundit të sezonit dhe paraqitjen e tij të fundit për klubin.

Largimi i afërt i heroit argjentinas duket se ka pasoja të mëdha për profilin e klubit në rrjetet sociale, pasi kampionët francezë kanë parë rënien e numrit të ndjekësve të tyre me të paktën 800,000 gjatë fundjavës, shkruan GOAL.

Dy vitet e Messit në kryeqytetin francez janë rrënuar nga probleme.

Ajo që ishte një nënshkrim i ëndrrave për tifozët e PSG-së u përkeqësua dhe rezultoi që ata të tallnin dhe të protestonin rregullisht kundër tij dhe shokut të skuadrës Neymar .

Situata është përkeqësuar më tej gjatë muajve të fundit, me Messin që u largua për të bërë një udhëtim të sponsorizuar në Arabinë Saudite dhe u pezullua nga PSG.

Të fundit