29/05/2024
10.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Pas publikimit të rezultateve të para, BDI ka nisur festë në Tetovë

Në disa video të publikuara në rrjetet sociale, shihen simpatizantët e BDI-së duke festuar afër selisë në Reçicë të Vogël dhe nw qendër të Tetovës .

Sipas KSHZ-së, nga 56 përqind të votave të numëruara kandidati i BDI-së Bujar Osmani, ka marrë 78.312 vota, kundrejt Arben Taravarit i cili ka 57.722 vota.

Ndërsa në Tetovë, nga 71 përqind të votave të numëruara, Osmani ka 11.102 vota, kundrejt Taravarit i cili ka 10.720 vota.

Të fundit